Lodówka z kostkarką – warto ją mieć?

W dzisiejszych czasach, kiedy chcemy coś kupić, z całą pewnością nie możemy narzekać na brak wyboru. Czasami może się on okazać wręcz zbyt duży, co z kolei prowadzi do problemów z podjęciem ostatecznej decyzji. Doskonałym przykładem tego typu sytuacji jest zakup lodówki z kostkarką – niektórzy uważają, że to zbędny wydatek, natomiast inni nie wróciliby już do chłodziarki bez tego udogodnienia. Jak jest w rzeczywistości i czy warto mieć taką lodówkę?

Lodówka z kostkarką a warunki techniczne kuchni – czego potrzebuje to urządzenie?

Lodówka z kostkarką to zupełnie zwyczajna chłodziarka, poza tym szczegółem, że ma wbudowaną także opcję tworzenia kostek lodu. Najczęściej na rynku można znaleźć lodówkę Side by Side z kostkarką, czyli wersję tego urządzenia z rozstawem drzwiczek podobnych do tych w szafach. Co warto wiedzieć na samym początku, jeśli zastanawiamy się, czy kostkarka będzie w naszym przypadku dobrą opcją?

Ze względu na produkcję lodu przez kostkarkę, musi mieć ona zapewniony dostęp do wody. Da się to rozwiązać na dwa sposoby – podłączając chłodziarkę do sieci lub wybierając model z osobnym zbiornikiem na wodę, który należy napełniać ręcznie.

Posiadacze niewielkich kuchni mogą się obawiać jeszcze o to, że lodówka Side by Side z kostkarką może się w nich po prostu nie zmieścić. Te obawy są zrozumiałe, gdyż większość lodówek z kostkarkami to raczej spore urządzenia, ale pamiętajmy, że wcale nie musi tak być. Możemy znaleźć różne sprzęty, a niektóre z nich wręcz zaskoczą swoimi kompaktowymi wymiarami. Nic nie stoi na przeszkodzie również przed tym, by poszukać jednodrzwiowej lodówki z kostkarką.

Czy kostkarka zabiera przestrzeń w chłodziarce?

W tym miejscu warto zdementować również inny mit odnośnie lodówek z kostkarką, mianowicie ten, że takie udogodnienie zabierze nam dużo wolnej przestrzeni z wnętrza urządzenia. Jest to po części prawda, gdyż kostkarka również musi być gdzieś ulokowana, ale z drugiej strony nie będzie to najczęściej w ogóle przeszkadzało użytkownikowi. Dlaczego?

Pamiętajmy o tym, że rozwój technologii stale postępuje, a to przyczynia się również do miniaturyzacji różnych rozwiązań. Nie inaczej jest z kostkarkami, które są znacznie mniejsze niż kiedyś, dzięki czemu nie musimy obawiać się o to, czy we wnętrzu lodówki Side by Side z kostkarką uda nam się zmieścić wszystkie ulubione produkty. Dodatkowo bardzo często kostkarka znajduje się na drzwiach od zamrażalnika, nie od chłodziarki – dzięki temu nie tracimy cennej przestrzeni wewnątrz urządzenia.

Lodówka z kostkarką – warto czy nie?

Oczywiście na pytanie, czy warto sprawić sobie lodówkę z kostkarką, nie może być jednej prawidłowej odpowiedzi. Wiele zależy od naszych indywidualnych preferencji – jeśli nie wyobrażamy sobie powrotu z pracy bez chłodnego napoju, kostkarka może bardzo przypaść nam do gustu.

Z drugiej strony nie oznacza to jednak, że do tego rozwiązania nie można się przekonać. Pamiętajmy, że kostkarka będzie także świetnym wyjściem dla tych, którzy lubią urządzać w swoim domu kolacje i przyjęcia. Nie będą oni więcej skazani na mrożenie pojedynczych kostek lodu, ale za jednym zamachem stworzą ich tyle, by wystarczyło dla wszystkich gości.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.