Nowoczesne krzesła tapicerowane od polskiego producenta

Krzesła są jednymi z najpotrzebniejszych mebli w każdym domu, mieszkaniu i biurze. Trudno sobie wyobrazić poranne jedzenie śniadania bez siedzenia na wygodnym krześle lub niedzielny obiad spożywany na stojąco, lub na kanapie. Jeśli chcesz kupić nowe krzesła do swojego domu lub wymienić dotychczasowe, do wyboru masz setki różnych modeli. Nie wiesz, na jakie krzesła się zdecydować? Wskazówki znajdziesz w tym artykule.

Krzesła nowoczesne czy klasyczne?

Krzesła nowoczesne Infinity - projekt Studio Sagitar dla Meble Radomsko Kontrakt

Jeżeli nie możesz zdecydować się czy lepszy będzie design nowoczesny, czy klasyczny, mamy dla Ciebie propozycję. Postaw na krzesła od polskiego producenta, łączące w sobie oba style. Klasyczna prostota i wygoda, idą w parze z nowoczesną linią oparcia i nóg. Dodając do tego solidne materiały, takie jak drewno dębowe lub bukowe, otrzymujemy krzesła niezawodne i długowieczne. Produkty tego typu mogą służyć długimi latami, nie nosząc żadnych śladów zużycia i zapewniając bezpieczne, wygodne siedzenie na nich. Krzesła nowoczesne tapicerowane są jednymi z najchętniej kupowanych do współcześnie urządzanych mieszkań. Nie zajmują wiele miejsca przy stole, mogą mieć anatomicznie wyprofilowane, zaokrąglone oparcie, a opcja z kolorową tapicerką świetnie komponuje się z różnymi dodatkami w mieszkaniu. W tym miejscu warto nieco przybliżyć, jak powstają krzesła z drewna giętego.

Meble z drewna giętego i ich zalety

Krzesła z zaokrąglonymi elementami można produkować na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na wycinaniu pojedynczych, obłych elementów z większego kawałka drewna. Wiąże się to jednak z bardzo dużą ilością zużytego surowca, co podwyższa koszt produkcji krzeseł, a jednocześnie nie zapewnia im tak dużej wytrzymałości, jak gięcie drewna na mokro. Właśnie tę drugą metodę wykorzystuje producent krzeseł w swoich zakładach. Dzięki niej powstają niepowtarzalne i bardzo wygodne meble, które od wielu lat zachwycają kolejne grupy klientów.

Jak przebiega proces gięcia drewna?

  • Wycięte elementy oparć i nóg są przez dłuższy czas moczone w zbiornikach wypełnionych wodą;
  • Następnie trafiają do pras i giętarek hydraulicznych, które nadają im pożądany kształt;
  • W procesie tym może następować działanie parą na drewno, która dodatkowo zmiękcza włókna i czyni je jeszcze elastyczniejszymi.

Po wyschnięciu drewna zachowuje ono swój nowo nadany kształt. Dzięki temu, że włókna nie zostały przerwane, drewno nadal ma swoją oryginalną wytrzymałość i odporność na pękanie. Na pewno wielu z was kojarzy drewniane krzesła swoich babć i dziadków. Ich półokrągłe oparcia gwarantowały wygodę siedzenia przez długi czas. Te same krzesła nadal służą w wielu domach, nie nosząc żadnych śladów zużycia. Kupując nasze krzesła, również można się cieszyć równie wielką trwałością, dbałością o detale oraz jakością wykonania.

Czy krzesła tapicerowane to dobry wybór?

Masz wątpliwości czy krzesła tapicerowane sprawdzą się w Twoim domu? Nie ma powodów do obaw. Możesz wybierać pomiędzy krzesłami klasycznymi twardymi, bez żadnego obicia, jak również krzesłami tapicerowanymi welurem, miękkim i aksamitnym lub skórami ekologicznymi, gładkimi i odpornymi na działanie wilgoci. Tylko od ciebie zależy to, jaki rodzaj tapicerki zostanie umieszczony na krzesłach. Aby pomóc ci w wyborze, zapraszamy na naszą firmową stronę internetową, na której możesz obejrzeć wiele zdjęć produkowanych krzeseł, dostępnych w różnych wariantach obić i kolorów. Wszystkie nasze krzesła, zanim trafią do klienta, przechodzą dokładną kontrolę jakości, potwierdzającą ich staranne wykonanie.