Styl skandynawski we wnętrzarstwie – co warto wiedzieć?

Skandynawski styl we wnętrzarstwie to połączenie minimalizmu, funkcjonalności i naturalnych materiałów. Przeważają tu jasne kolory, prosta forma i przestronne wnętrza. Wszystko to sprawia, że skandynawski styl jest bardzo popularny w ostatnich latach.

Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?

Jeśli chcesz urządzić swoje wnętrze w stylu skandynawskim, to postaw na jasne kolory i dużo naturalnego światła. W tym stylu przeważają biele, szarości i beże.

Możesz także pokusić się o dodanie akcentów w kolorze niebieskim lub zielonym. Ważna jest również praktyczność mebli i dodatków. Warto więc wybrać takie, które pełnią kilka różnych funkcji. Na przykład kanapa może mieć rozkładane siedzisko, a stół rozkładany blat. Do wystroju wnętrza w stylu skandynawskim pasują także dodatki wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień lub ceramika. W tym stylu unikamy przedmiotów ozdobnych i dekoracyjnych, które mogą zagracać przestrzeń. Warto też pamiętać o tym, że skandynawski styl to przede wszystkim prostota i naturalność. Dlatego też wnętrza urządzane w tym klimacie są bardzo przestronne i czyste. Jeśli więc masz małe mieszkanie, to warto pomyśleć o takim wystroju.

Czego unikać, urządzając mieszkanie w stylu skandynawskim?

W stylu skandynawskim unika się przede wszystkim ciężkich i ozdobnych mebli oraz dekoracji. Wnętrza urządzane są w klimacie prostoty i minimalizmu, dlatego też nie ma miejsca na przedmioty, które mogłyby zagracać przestrzeń lub przytłoczyć wnętrze. Tak więc jeśli masz dużo ozdób lub ciężkich mebli, to lepiej je schować lub wymienić na bardziej praktyczne i lekkie.

Warto także zwrócić uwagę na kolorystykę. W skandynawskim stylu przeważają jasne barwy, dlatego też unikamy ciemnych i intensywnych kolorów.