Urządź Twój salon w stylu boho

Salon w stylu boho to świetne miejsce do odpoczynku. Dzięki jasnej kolorystyce i obecności roślin, pozwala się wyluzować. Sprawdź, jak zaaranżować taką przestrzeń.

Salon w stylu boho – jaki kolor ścian?

Wnętrze w stylu boho to przede wszystkim jasna kolorystyka. Najlepiej sprawdzają się tutaj delikatne odcienie pasteli, które dodatkowo rozjaśniają przestrzeń.

Warto także postawić na klasyczną biel, złamaną biel a także beż. Możesz zarówno pomalować ściany farbami, jak i postawić na klimatyczne tapety, np. z łapaczami snów. Świetnie także sprawdza się połączenie tych dwóch rodzajów. Całość uzupełnij zielonymi dodatkami oraz tym o odcieniach naturalnego drewna, które będą świetnie korespondować z roślinnością.

Jakie meble i dodatki do salonu w stylu boho?

Do salonu w stylu boho idealnie pasują lekkie i zwiewne meble. Doskonale prezentują się rattanowe krzesła i sofy oraz drewniane stoliki. Całość uzupełniają dekoracyjne poduszki i koce, które nadają przytulnego charakteru. Wnętrze w stylu boho to także przede wszystkim rośliny. Doskonale prezentują się tutaj pnącza i drzewka iglaste, które dodają lekkości i świetnie korespondują z jasną kolorystyką. Ponadto pozwalają się one wyciszyć po ciężkim dniu w pracy, dlatego nie warto ich żałować, podczas aranżacji salonu. Warto także wiedzieć, że wnętrze w stylu boho to także rozjaśniona przestrzeń, dlatego oświetlenie powinno być odpowiednio dobrane. Najlepiej sprawdzą się tutaj delikatne lampki stojące lub wiszące.

Całość można uzupełnić dodatkowymi źródłami światła, takimi jak np. świece lub cieszące się coraz większą popularnością cotton balls.